۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور شهری و شوراها دفتر امور شهری و شوراها
صفحه اصلی
1397/09/21 جمالي نژاد: دفاتر امورشهري و شوراهاي استانداري‌ها بايد قطب ايده پردازي و رشد مديريت شهري و كانون وفاق و همدلي شهرداري و شورا باشند.
جمالي نژاد: دفاتر امورشهري و شوراهاي استانداري‌ها بايد قطب ايده پردازي و رشد مديريت شهري و كانون وفاق و همدلي شهرداري و شورا باشند.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور گفت : دفاتر امورشهري و شوراهاي استانداري ها در حقيقت يك قطب رشد مديريت شهري در استانها هستند كه بايد به‌طور مستمر با ايده پردازي و حل مسائل و مشكلات اين حوزه به‌كانوني براي وفاق و همدلي شوراها و شهرداري‌ها و برنامه ريزي براي آينده روشن آنها تبديل شوند.

به‌گزارش روابط عمومي‌سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، مهدي جمالي نژاد كه صبح چهارشنبه‌21 آذرماه در نشست مديران كل دفاتر امور شهري و شوراهاي استانداري‌هاي سراسر كشور سخن مي‌گفت؛ اظهار كرد: انتظار مي رود مديران كل دفاتر امور شهري و شوراها به‌طور مستمر در شهرهاي استان حضور داشته باشند و با رصد مسائل و مشكلات شورا و شهرداري‌ و برنامه‌ريزي و راهنمايي براي رفع آنها، موجبات همدلي و وفاق در ارائه خدمات به‌شهروندان را سبب شوند.

وي افزود: دفاتر امور شهري وشوراها همچنين بايد زمينه انتقال تجربيات موفق شهردار‌ي‌ها به‌يكديگر از جمله در حوزه تامين درآمدهاي پايدار و توليد ثروت با توجه به‌ظرفيت‌هاي شهرها را فراهم نمايند.

جمالي نژاد با بيان اينكه هنوز الگوهاي ايراني و اسلامي در حوزه مديريت شهري و شهرسازي نداريم گفت: بدون ترديد يكي از دلايل اين موضوعات كمبود وفاق و همدلي در خانواده بزرگ مديريت شهري است كه بايد در خصوص آن برنامه‌ريزي‌هاي جدي داشته باشيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: شهرداري‌ها نهادهاي مستقل دولتي هستند يعني نبايد وابسته و متكي به‌دولت باشند و در شرايط فعلي كه با محدوديت‌هاي مالي روبرو هستيم تمامي دست اندركاران مرتبط با حوزه شهري شامل سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، معاونت‌هاي عمراني و دفاتر امورشهري و شوراهاي استانداري‌ها و شهرداري‌ها و شوراها بايد با وفاق و همبستگي و همدلي از اين مقطع عبور نمايند.

جمالي نژاد در ادامه با اشاره به‌تشكيل كارگروه‌هاي تخصصي ذيل گردهمايي مديران كل دفاتر امور شهري و شوراهاي استانداري‌ها از مديران كل مربوطه خواست؛ تا در اين كارگروه‌ها حضوري فعال و موثر داشته باشند و مسائل و مشكلات عمده شهرداري‌هاي استان‌ها را با دقت رصد ومنعكس نمايند تا در لوايح و طرح‌هايي كه تدوين و به‌كميسيون خاص كلانشهر تهران و ساير كلانشهرهاي دولت ارائه مي شود لحاظ شود.

جمالي نژاد همچنين افزود:خوشبختانه خانواده بزرگ مديريت شهري و روستايي شامل شهرداران، دهياران، اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دفاتر زيرمجموعه معاونت‌هاي عمراني استانداري‌ها ظرفيت و ارتش بزرگي براي خدمت‌رساني به‌مردم عزيز كشورمان هستند كه همدلي و وفاق اين خانواده قطعا موجب كارامدي فعاليت‌ها و جلب اعتماد عمومي خواهد شد.

جمالي نژاد همچنين در زمينه اقداماتي كه قرار است در حوزه رفع مشكلات در حوزه منابع انساني شهرداري انجام شود، گفت: براي برطرف نمودن مشكلات شهرداري‌ها در حوزه منابع انساني و ساماندهي اصولي مشكلات موجود، پيگيري‌هاي زيادي با هماهنگي سازمان اداري و امور استخدامي صورت گرفته و در حال برنامه‌ريزي براي برگزاري آزمون استخدامي براي كاركنان قراردادي و در مرحله بعد كاركنان شركتي شهرداريها هستيم.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در ادامه با بيان اينكه توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري با توجه به‌وجود جاذبه‌هاي طبيعي منحصربفرد كشور منبع مناسبي براي توليد درآمد پايدار براي شهرداري‌ها محسوب مي‌شود، گفت: انتظار مي‌رود دفاتر امور شهري و شوراهاي استانداري‌ها راهنمايي‌هاي لازم را به شهرداري‌ها ارائه نمايند تا آنها بتوانند با ايجاد و تقويت زيرساخت‌هاي مخصوص اين حوزه و جذب سرمايه گذار از اين راه براي شهر درآمد ايجاد نمايند.

جمالي نژاد همچنين با اشاره به اينكه لايحه بودجه سال 98 بزودي تقديم مجلس شوراي اسلامي مي شود، گفت: تلاش كرديم تا در اين لايحه به انتظارات شهرداري ها و دهياري ها و مباحث مورد نظر آنها توجه شود و انتظار داريم نمايندگان محترم مجلس در فصل تدوين قانون بودجه با درنظرگرفتن مشكلات و مسائل كاري شهرداري‌ها و دهياري‌ها به موضوعات مرتبط با آنها توجه لازم داشته باشند.

تعداد بازدید: 250
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal